logo_loader
logo_loader
Nový eshop a konfigurátor: oz.lexani.cz
Naše korporátní stránka (informace a designy) www.ozracing.cz
Otevírací doba: 9:00 - 18:00
Close
Close
O společnosti Lexani
Kdo je vlastně Lexa?
Alexandr "Lexa" Holub
Vystudoval na ČVUT strojní inženýrství, proto mu pod kůži zarostla klasická technika, a technologie zpracování materiálů, ale rovněž smysl pro geometrickou souměrnost, úhly a přímky. Tento pravoúhlý svět však nabourává uričtá vnitřní rebelie, pramenící zřejmě z uměleckého DNA jeho původu.
Umění odlišnosti.
Proto Lexa pravidelné strojní linky často narušuje nahodilými křivkami či zlomy, aby dosáhl uměleckého kontrastu. Od dětsví je poháněn touhou vyrábět, předělávat, vymýšlet, ale hlavně se lišit od okolí. Proto se i ve svém oboru věnoval úpravám a designu automobilů a motocyklů. Postupem času se Lexa vrací k umělecké tvorbě a průmyslovému designu, kde využívá věci okolo sebe z prostředí, které mu je blízké. Jeho názor je ten, že i umění se musí k něčemu využívat.
Poprvé, naposled.
Lexův rukopis je zcela osobitý. V jeho tvorbě pravděpodobně nenajdete dvě stejná díla. Vyrábět něco podruhé je nuda, jak sám tvrdí. Neustále se rozhlíží okolo sebe a do svého virtuálního archivu ukládá, co by se dalo netradičně použít. Stejně tak jeho touha objevovat a poznávat mu umožňuje používat nejmodernější technologie a materiály i tam, kde by to málokdo čekal.

Takže kdo je vlastně Lexa?

0
hotových projektů
0
let zkušeností
ŽÁDNÝ
stres
Close